11-04-2025 Ledenvergadering kort verslag

Leden vergadering 11-04-2025

Op 11 april 2025 was onze Algemene Leden vergadering. We hebben tijdens deze vergadering medegedeeld dat Wanda Koopmans helaas om privéredenen had aangegeven dat ze haar bestuursfunctie wilde neergeleggen. Omdat dit pas kort vóór deze vergadering bij ons bekend was, stond dit daardoor helaas niet op de agenda. Maar we kunnen nu ons nieuw gekozen bestuurslid voor de Jachthondencommissie voorstellen: Remco Weezenaar en wensen hem hierbij veel succes. We zullen bij de volgende ledenvergadering de bekrachtiging van deze functie op de agenda zetten.

Vanuit het bestuur bedanken we Wanda voor haar inzet, ze blijft wel actief in de Jachthondencommissie.

De financiën van 2024 zijn besproken en de penningmeester heeft voor de kascontrole decharge gekregen van de aanwezige leden. Wel hebben we stilgestaan bij de afname van deelnemers aan de Clubmatch en Jongehondendag elk jaar. Vanuit de leden zijn er adviezen gekomen om meer fokkers en leden hiervoor actiever aan te trekken.
De voorgestelde aanpassingen voor het Verenigings Fok Regelement (VFR) zijn goedgekeurd door de aanwezige leden. Hierdoor worden de DNA-testen (Combibreed) geadviseerd om uit te laten voeren als men een Weimaraner wil gaan inzetten voor een dekking. Ook is een paragraaf uit het VFR omtrent de inzet van een buitenlandse dekreu verduidelijkt.

In de komende clubbladen zullen we nog enkele artikelen besteden aan de noodzaak van de DNA-testen (Combibreed) om bepaalde erfelijke ziektes in het ras zoveel mogelijk te voorkomen. Nu WSH-leden via onze vereniging hiervoor 10%  korting krijgen en we onze leden daarnaast ook nog een bijdrage van € 18,- geven, willen we daarmee de inzet van de DNA-testen voor het behoud van de gezondheid van ons weimaranerras danook graag stimuleren.

Tijdens de vergadering hadden we ook de uitreiking van een ‘Predicaat van Natuurlijke Aanleg’, welke uitgereikt is aan Saar Duvekot  met haar weimaraner Baca Cum Caerulei Oculi. Bijzonder hierbij is de jonge leeftijd van de hond (nog geen twee jaar) èn de nog heel jonge leeftijd van Saar. De hond heeft hierbij samen met haar jonge bazin de Aanleg Proef Veldwerk (APV), de Appel en Apportproef (AAP) en de Zweet en Sleepspoor proef (ZSP) behaald. Een zéér bijzonder resultaat van deze mooie jonge combinatie dus, waar we als vereniging danook graag bij stil wilden staan. Saar heeft met Baca de prijs dankbaar en stralend in ontvangst genomen onder een welgemeend luid applaus.

 

Wim van Roessel, voorzitter